We are
highly
sensitive

Ľudia v tíme

section-7cabcc8
https://www.vydumamky.sk/wp-content/uploads/2022/09/11zon_cropped-e1662493030600-200x200.png

Katarína Žilák

 

Som žena, manželka, mama a množstvo ďalších rolí, ktoré mi život priniesol. Pred skoro 10 rokmi som vyštudovala psychológiu. Takmer celý svoj profesný život pôsobím v neziskovom svete. Dáva mi zmysel meniť veci takto z dola a dopĺňať tak to, čo v spoločnosti chýba.

Pred pár rokmi som sa stala mamou. Vlastná skúsenosť veľmi kostrbatého začiatku mi ukázala, ako sa môže líšiť realita od predstavy. A ako dôležité je mať v takomto momente niekoho na blízku. Či už rodinu, odborníkov ale aj komunitu žien.

Niekoľko rokov som pôsobila na online poradni v rámci dištančného poradenstva. Táto skúsenosť mi dala hlbokú dôveru v to, že na začiatok ,,stačí” len vypočuť. Bez hodnotenia, súdenia či zľahčovania. Veľmi si prajem, aby ste v tomto našom projekte našli priestor hovoriť o tom, ako sa máte v role mamy a ak to bude potrebné našli oporu a podporu k vyhľadaniu odbornej pomoci.

Nielen v zlom ale aj v tom dobrom je skvelé mať okolo seba podporu. Podporou pre vznik a fungovanie projektu je náš tím. Zoznámte sa, prosím.

section-5858088
https://www.vydumamky.sk/wp-content/uploads/2022/09/11zon_cropped-3-200x200.png

Matej Žilák

 

V projekte Vysmiata Duša Mamky zastrešujem web a jeho technickú stránku. Je to to najmenej, čo pre túto tému môžem urobiť. Staranie sa o duševné zdravie považujem za veľmi dôležitú súčasť môjho života. Prvé mesiace otcovstva mi však ukázali nový rozmer krehkosti duše ženy. Možno vám raz o tom napíšem. Dovtedy zužitkujem svoje 15 ročné developerské skúsenosti na to, aby tento web bol funkčným miestom, kde nájdete všetko, čo hľadáte.

section-2a97a4a
https://www.vydumamky.sk/wp-content/uploads/2022/09/11zon_cropped-5-200x200.png

Monika Ďurkovičová

 

Som jednou z troch zakladajúcich členov projektu. V projekte konzultujem najmä fundraisingové a marketingové témy. Tému duševného zdravia žien po pôrode považujem za veľmi podstatnú. Verím, že svojou troškou prispejem k zviditeľneniu tejto tabu témy.

section-f5fd697
https://www.vydumamky.sk/wp-content/uploads/2023/04/11zon_cropped-200x200.png

Radka Kuračková

 

Som psychologička a psychoterapeutka vo výcviku. Pracujem 10 rokov v ambulancii klinickej psychológie a 6 rokov mám súkromnú terapeutickú prax. K tomu som ešte manželka a mama 2 úžasných a mega aktívnych chlapcov. Cesta k nim však nebola ľahká a práve to ma priviedlo k práci a psychickej podpore žien pred a počas tehotenstva a taktiež po pôrode. Toto obdobie pre ženu vnímam ako veľmi náročné, no často tabuizované, čo sa týka psychického prežívania. Preto som rada, že môžem byť súčasťou tímu, ktorý sa práve v tejto oblasti snaží robiť osvetu a skvalitňovať  ženám a matkám jedny z najzaujímavejších mesiacov a rokov ich života.

V projekte Vysmiata Duša Mamky mám na starosti komunikáciu v rámci projektu „Ako sa naozaj mám - emailová podpora pre ženy po pôrode“.

section-2115553
https://www.vydumamky.sk/wp-content/uploads/2023/03/11zon_cropped-3-200x200.png

Štefánia Vaľovská

 

Som psychiatrička a najnovšie aj mama. Po ukončení štúdia medicíny som pracovala 4 roky na
gynekologicko-pôrodníckom oddelení ako pôrodníčka, neskôr som sa rozhodla venovať sa ľuďom
s duševným ochorením, a tak som presedlala na psychiatriu, ktorej sa aktuálne venujem takmer 10
rokov. Materstvo ma obohatilo o nové skúsenosti a pocity. Vnímam potrebu podpory pre ženy po
pôrode ako z pohľadu odborníka, tak už aj z pohľadu matky. Rada by som k takejto podpore prispela
formou tohto projektu, či už formou poskytovania informácií, konzultácií, či zdieľaním vlastných
skúseností. Ako sa hovorí - spokojná mama, spokojné dieťa – verím, že Vysmiata Duša Mamky
prispeje k spokojnosti mnohých mamičiek a ich rodín.

V projekte Vysmiata Duša Mamky mám na starosti komunikáciu v rámci projektu „Ako sa naozaj mám - emailová podpora pre ženy po pôrode“.

section-4aeeb4c
https://www.vydumamky.sk/wp-content/uploads/2023/10/11zon_cropped-3-200x200.png

Zuzana Lőwy

Som žena, matka dvoch detí. Hľadám priestor a príležitosti, kde môžem transformovať svoju túžbu vytvoriť okolo seba láskavé a ľudské prostredie.  Intenzívne sa venujem sebarozvoju cez tri roky. Vnímam, že to skvalitňuje nielen moje prežívanie, ale aj celej rodiny. Rada by som tému duševného zdravia odtabuizovala a vniesla ju viac medzi ľudí. Veľký priestor vidím práve v socialných médiách, ktoré sú s nami v blízkom kontakte.

V projekte Vysmiata Duša mamky mám na starosti tvorbu obsahu na sociálne siete.
section-0a2aaa2
https://www.vydumamky.sk/wp-content/uploads/2023/04/11zon_cropped-1-200x200.png

Terezka Bizíková - ambasádorka projektu

 

V decembri 2022 som zdieľala svoj príbeh na sociálnych sieťach. Postupne mi do schránky prichádzali mnohé správy od iných mamičiek, ktoré si prešli niečím podobným. Vnímam, že je nás príliš veľa s takouto skúsenosťou a neraz veľmi silno potláčame svoje emócie a pocity v sebe. Správa, v ktorej jedna mamička hovorila o svojich myšlienkach o tom, že si siahne na život, lebo naozaj nevie, čo má robiť, ma osobne veľmi zasiahla. Cítila som, že musím a najmä chcem pomôcť a angažovať sa v tejto téme. Chcem šíriť posolstvo Vysmiatej Duše Mamky a dostávať aj tieto témy do povedomia širšej verejnosti.

Milé maminky, verte mi, nie ste jediné, je nás veľmi veľa. Vzájomne sa počúvajme, pomáhajme si a ak naozaj neviete, ako ďalšje, požiadajte o pomoc. O akúkoľvek pomoc. Nie je to hanba. ♥
section-274471f
https://www.vydumamky.sk/wp-content/uploads/2022/09/11zon_cropped-2-200x200.png

Michaela Klembuszová

 

Dobrovoľníctvu sa aktívne venujem už roky. Som členkou dobrovoľného hasičského zboru. V rámci strednej školy som sa dostala k dobrovoľníckemu projektu, ktorý sa venoval rodinám so znevýhodnenými deťmi. Aktuálne študujem psychológiu na vysokej škole. Duševné zdravie bolo v spoločnosti dlhodobo zanedbávané a ja chcem prispieť k zmenám.

Práve toto ma viedlo aj k zapojeniu sa do projektu Vysmiata Duša Mamky, ktorý ma očaril. Aktuálne pomáham s tvorbou obsahu pre náš blog na stránke Modrý koník a ďalšími podpornými aktivitami.