We are
highly
sensitive

Ľudia v tíme

section-7cabcc8
https://www.vydumamky.sk/wp-content/uploads/2022/09/11zon_cropped-e1662493030600-200x200.png

Katarína Žilák

 

Som žena, manželka, mama a množstvo ďalších rolí, ktoré mi život priniesol. Pred skoro 10 rokmi som vyštudovala psychológiu. Takmer celý svoj profesný život pôsobím v neziskovom svete. Dáva mi zmysel meniť veci takto z dola a dopĺňať tak to, čo v spoločnosti chýba.

Pred pár rokmi som sa stala mamou. Vlastná skúsenosť veľmi kostrbatého začiatku mi ukázala, ako sa môže líšiť realita od predstavy. A ako dôležité je mať v takomto momente niekoho na blízku. Či už rodinu, odborníkov ale aj komunitu žien.

Niekoľko rokov som pôsobila na online poradni v rámci dištančného poradenstva. Táto skúsenosť mi dala hlbokú dôveru v to, že na začiatok ,,stačí” len vypočuť. Bez hodnotenia, súdenia či zľahčovania. Veľmi si prajem, aby ste v tomto našom projekte našli priestor hovoriť o tom, ako sa máte v role mamy a ak to bude potrebné našli oporu a podporu k vyhľadaniu odbornej pomoci.

Nielen v zlom ale aj v tom dobrom je skvelé mať okolo seba podporu. Podporou pre vznik a fungovanie projektu je náš tím. Zoznámte sa, prosím.

section-5858088
https://www.vydumamky.sk/wp-content/uploads/2022/09/11zon_cropped-3-200x200.png

Matej Žilák

 

V projekte Vysmiata Duša Mamky zastrešujem web a jeho technickú stránku. Je to to najmenej, čo pre túto tému môžem urobiť. Staranie sa o duševné zdravie považujem za veľmi dôležitú súčasť môjho života. Prvé mesiace otcovstva mi však ukázali nový rozmer krehkosti duše ženy. Možno vám raz o tom napíšem. Dovtedy zužitkujem svoje 15 ročné developerské skúsenosti na to, aby tento web bol funkčným miestom, kde nájdete všetko, čo hľadáte.

section-2a97a4a
https://www.vydumamky.sk/wp-content/uploads/2022/09/11zon_cropped-5-200x200.png

Monika Ďurkovičová

 

Som jednou z troch zakladajúcich členov projektu. V projekte konzultujem najmä fundraisingové a marketingové témy. Tému duševného zdravia žien po pôrode považujem za veľmi podstatnú. Verím, že svojou troškou prispejem k zviditeľneniu tejto tabu témy.

section-274471f
https://www.vydumamky.sk/wp-content/uploads/2022/09/11zon_cropped-2-200x200.png

Michaela Klembuszová

 

Dobrovoľníctvu sa aktívne venujem už roky. Som členkou dobrovoľného hasičského zboru. V rámci strednej školy som sa dostala k dobrovoľníckemu projektu, ktorý sa venoval rodinám so znevýhodnenými deťmi. Od tohto roka začínam študovať psychológiu na vysokej škole. Duševné zdravie bolo v spoločnosti dlhodobo zanedbávané a ja chcem prispieť k zmenám.

Práve toto ma viedlo aj k zapojeniu sa do projektu Vysmiata Duša Mamky, ktorý ma očaril. Aktuálne pomáham s tvorbou obsahu pre náš blog na stránke Modrý koník a ďalšími podpornými aktivitami. Nie som matka, no som žena. Malá rebelka, ktorá je vďačná za možnosť byť súčasťou projektu na pomoc ženám v najfarebnejšom období ich života. Aby sme všetci pochopili, že je OK byť občas KO a otvorene o tom hovoriť.

section-4aeeb4c
https://www.vydumamky.sk/wp-content/uploads/2022/11/11zon_cropped-1-200x200.png

Veronika Hölgye Hollá

 

Po štúdiu psychológie som sa zamerala na prácu s rodinami, aj s deťmi a dospelými. Pri práci s klientom využívam poznaky z viacerých krátkodobých terapeuticky zameraných vzdelávaní. Témy s ktorými vo svojej práci pracujem sú napríklad ťažkosti v medziľudských vzťahoch, rodinné a partnerské problémy, výchovné problémy, úzkosti, ťažkosti so zvládaním vlastných emócií, sebapoznanie. Vo svojej práci využívam aj prvky pozitívnej psychológie.

V projekte Vysmiata Duša Mamky mám na starosti komunikáciu v rámci projektu „Ako sa naozaj mám - emailová podpora pre ženy po pôrode“.