We are
highly
sensitive

Ako si nájsť psychológa?

Pre túto chvíľu odporúčame pre vyhľadávanie psychológa/psychiatra zvoliť tieto kroky:
  1. Najbližšieho psychoterapueta vieš nájsť prostredníctvom filtrovania podľa krajov v rámci webu Slovenskej psychoterapeutickej spoločnosti.
  2. Na webe Slovenskej komory psychológov nájdeš rovnako zoznam jej členov, ktorí poskytujú psychologické služby.
  3. Ak chceš googliť, odporúčame použiť kľúčové slová ako psychológ/psychoterapeut, mesto v ktorom žiješ/by si chcela navštíviť psychológa.
  4. V nemocniciach resp. v poliklinike v tvojom meste s vysokou pravdepodobnosťou nájdeš tiež psychológa.
  5. Ak potrebuješ využiť služby psychológa či psychiatra hradené poisťovňami, tu nájdeš zoznamy profesionálov v tejto oblasti so zmluvou s poisťovňou DôveraUnion a Všeobecná zdravotná poisťovňa.
  6. Ak potrebuješ sprevádzajúcu osobu na sedenie, zober si ju ako morálnu podporu. Je to naozaj niečo, čo je úplne prirodzené a dodá ti to viac odvahy.
  7. Ak z akéhoľkovek dôvodu pre teba fyzické stretnutie nie je možné, zisti, či vybraný  psychológ/psychoterapeut poskytuje aj sedenia na diaľku. Mnohí tak už robia.
  8. Aktuálne vznikajú viaceré portály, ktoré sprostredkúvajú kontakty na psychológov pracujúcich aj online, napr. HedepyKsebe.skMojra.sk. 
  9. Niektoré životné poisťovne poskytujú službu online psychologického poradenstva ako benefit.

Dostupnosť termínov na psychologické sedenia je rôzna. Preto skús osloviť viacerých a zisti, kto z nich ti dokáže poskytnúť skorší termín. Ak máš pocit, že takéto zariaďovanie termínu je aktuálne nad tvoje sily, požiadaj o vybavenie niekoho blízkeho. Zároveň, ak budeš mať pocit, že ste si so psychológom nesadli, je úplne v poriadku hľadať niekoho iného.