We are
highly
sensitive

Príbehy

section-e0aba0f
Aký je ten váš príbeh?

Príbehy nás formujú od nepamäti. Vyrastáme na rozprávkach, časom prechádzame na zaľúbené romány, utiekame k fikcii a detektívkam, alebo nás inšpirujú biografie. V každom období života nám je príjemné, keď nás sprevádza nejaký tip príbehov. Avšak nielen tých knižných.

Ak vykresľujeme tehotenstvo, pôrod či život v role matky či rodiča len v superlatívoch, môže sa javiť, že toto je jediný spôsob, akým sa dá príbeh rodičovstva žiť. Je to však zradné. Rodičovstvo má toľko ciest, koľko ľudí sa podujme na úlohu viesť životom svoje dieťa. Túto náročnú úlohu sprevádza naozaj najširšia škála pocitov a emócií, a dokopy to tvorí realitu rodičovstva.

Ak ste doteraz počuli len romatické príbehy o rodičovstve, krátko po pôrode sa môže zdať, že sa život mení na drámu v priamom prenose, z ktorej niet úniku. Ak ste nevedeli, že aj to, čo práve prežívate, môže prísť, môže to byť vskutku náročné. Často je takýto náročný začiatok spojený aj s tým, že si svoj príbeh nechávame pre seba a nepočítame s tým, že takýto príbeh píše život v mnohých ďalších rodinách a je to úplne prirodzené. 

Projekt Vysmiata Duša Mamky chce priniesť svetlo do prežívania týchto malých osobných drám a ponúknuť priestor na odľahčenie v zmysle, že človek, rodičia v tom nie sú sami. Hoci je začiatok naozaj náročný, môžeme ním prejsť ľahšie, ak vieme, že aj takto je to v poriadku. Nenechávajte si svoj príbeh pre seba. Ak je v ňom niečo ťaživé, zdieľajte to s okolím, ktorému dôverujete. 

Aktuálne nájdete v tejto sekcii príbehy žien, ktoré sa s nami podelili o svoj príbeh. Ak cítite, že je už váš čas podeliť sa s nami o ten váš príbeh, tu nájdete na to priestor.

 

https://www.vydumamky.sk/wp-content/uploads/2022/04/sidebar-1080x1920.jpg